لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ، پروسه پزشکی است که با استفاده از لیزر انجام می شود و موهای زائد و اضافی را از بین می برد.

در طول این روند، پرتو لیزر از پوست عبور کرده و به فولیکول های مو می رسد. گرمای تولید شده از لیزر، به فولیکول ها آسیب می زند، و در نهایت جلوی رشد مجدد موها گرفته خواهد شد. این شیوه، در افرادی که پوست تیره ای دارند و یا اصطلاحا سبزه هستند، بهتر پاسخ می دهد.

لیزر موهای

گرچه، لیزر موهای زائد، رشد موها را به طور موثری آهسته می سازد، اما تضمینی برای عدم رشد همیشگی مو محسوب نمی شود. اما اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از دست رشد موهای زائد خسته شده اید، لیزر موهای زائد، بهترین گزینه خواهد بود.

علت انجام لیزر

لیزر موهای زائد، به کاهش موهای اضافی بدن کمک می کند. پاها، زیر بغل، زیر چانه و خط بیکینی، مناطقی هستند که نسبت به این شیوه به خوبی پاسخ می دهند. رنگ موها و هم چنین نوع پوست در میزان موفقیت این شیوه بسیار تاثیر گذار می باشد، زیرا لیزر، رنگدانه ها و یا همان ملانین را مورد هدف قرار می دهد. با این حال، پیشرفت هایی که در زمینه لیزر موهای زائد صورت گرفته است، این روش را به یکی از موثرترین روش ها تبدیل کرده است.

بر خلاف روش های قدیمی و یا استفاده از تیغ و اپیلاسیون و موبرها، که ساقه مورا به صورت موقتی حذف می کنند، استفاده از لیزر، اثرات طولانی تر و ماندگار تری دارد، زیرا که این روش فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد.

به طور کلی دو روش برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد:

 1. روش های از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی
 2. روش های از بین بردن موهای زائد بدن به صورت موقت

روش های موقت

در این روش برای از بین بردن موهای زائد بدن از تیغ، اپیلاسیون و یا موبر استفاده می شود که تقریبا ۸۰ درصد افراد از این روش ها برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده می کنند.

روش دائمی

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی و زیبایی امروزه تکنولوژی لیزر موهای زائد به محبوب ترین روش برای از بین بردن موهای زائد تبدیل شده است . لیزر موهای زائد رایج ترین روش از بین بردن چین و چروک و جوانسازی بعد از جراحی های زیبایی جوانسازی پوست می باشد .

 

لیزر موهای زاید

اگر لیزر موهای زائد را با روش های موقت مقایسه کنیم، خواهیم دید که ناحیه موهای زائد بدن صاف تر و لطیف تر از روشهای موقت برای ازبین بردن موهای زائد شده است . که این یکی از امتیازات لیزر موهای زائد می باشد. هیچ نوع عارضه ای ندارد و در زمان انجام عمل لیزر مو هیچ دردی حس نخواهد شد  با استفاده از لیزر موهای زائد شما می توانید بخش های بزرگ بدن که دارای موهای زائد می باشند را نیز پاک کنید، بدون اینکه کمترین دردی را حس کنید، و هم اینکه نیازی به استراحت بعد از عمل ندارید.

مزایای لیزر موهای زائد

برخی از مزایای این روش عبارت است از:

 • دقت و صحت این روش. لیزر، موهای تیره، درشت و زبر را هدف قرار می دهد، در حالی که کوچک ترین آسیبی را به پوست نواحی اطراف وارد نمی کند.
 • هر پالس لیزر، در کسری از ثانیه انجام می شود و در عرض همین مدت زمان کم، تعداد بالایی از موها برداشته می شوند. این مدت زمان برای نواحی مانند زیر چانه کمتر خواهد بود.
 • مدت درمان کوتاه. بیشتر بیماران بعد ار 3 تا 7 جلسه، به طور کامل از شر موهای زائد خود خلاص می شوند.
 • لیزر، موهای زائد و اضافی را بسیار نازک می کند و هم چنین جلوی رشدشان را نیز می گیرد.
 • رنگ موها بعد از لیزر، کم رنگ تر خواهند شد.
 • اثر بخشی سریع

درمان لیزر موهای زائد به عنوان یک روش غیرتهاجمی به شمار می آید که سبب می شود موها به صورت دائمی و در مدت طولانی کم شوند. به کمک لیزر موهای زائد می تواند موهای زائد را در کل بدن وصورت از بین برد.

لیزر، پالسی از نور می باشد که بدون اینکه بخواهد به بافت های اطراف آسیب بزند، سبب می شود به گرما تبدیل شود و در فولیکول مو نفوذ نماید، در این روش موها دیگر نمی توانند مجدد رشد کنند و به پوست آسیب گرمایی وارد نمی شود. به دلیل اینکه در هر فرد تفاوت های وجود دارد و الگوی رشد موها نیز در آن ها متفاوت است، برای هر شخص درمان با دیگری فرق دارد و به صورت متوسط برای لیزر موهای زائد هر شخص بین ۳ تا ۷ جلسه برای درمان نیاز داشته است  پس می توان گفت برای هر شخص هزینه درمان با دیگری متغییر می باشد.

برخی از موها مقاومت بیشتری نسبت لیزر دارند، در نتیجه، بعد از لیزر، مجدد رشد خواهند کرد. بعد از لیزر، احتمال التهاب پوستی و یا مقداری خارش و ناراحتی در پوست ایجاد می شود، به همین خاطر، پمادهایی داده می شود، که بهتر است بعد از لیزر، بر روی ناحیه مورد نظر زده شود.

لیزر موهای زائد، برای نواحی مانند اطراف پلک ها و یا اطراف چشم ها توصیه نمی شود، زیرا این نواحی بسیار حساس هستند و لیزر می تواند منجر به بروز آسیب های جبران ناپذیری به چشم ها شود.

اگر مایل به انجام لیزر موهای زائد هستید، بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که تجربه و اطلاعات کافی در این زمینه دارد و از جدید ترین و به روزترین دستگاه ها استفاده می کند. قبل از این کار، رعایت یک سری نکات و اقدامات توصیه می شود:

پیش از لیزر، هر گونه کرم و یا لوازم آرایشی را با آب از صورت بشویید.

بهتر است قبل از لیزر، به مدت 6 ماه از تیغ و یا اپیلاسیون استفاده نشود. زیرا، لیزر ریشه مو را هدف قرار می دهد، تیغ و اپیلاسیون، ریشه را از بین می برد.

بهتر است 6 هفته قبل از لیزر، در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرد، و یا آفتاب نیز نگیرید. برنزه شدن یکی از دلایل نازک شدن پوست می باشد. بهتر است بگذارید اثرات آفتاب گرفتن از بین برود و سپس اقدام به لیزر کنید.

سعی کنید روزهای مراجعه، مو ها بلند نباشند و به گونه ای باشند که نوک مو مشخص شده باشد و کمی از سطح پوست بیرون زده باشد. موی بلند به هیچ عنوان با لیزر از بین نمی رود.

 

لیزر موهای زاید

قبل از لیزر، موهای نواحی مورد نظر تراشیده می شوند. بسته به منبع نور مورد استفاده، محافظ و عینکی بر روی چشمان شما و هم چنین تکنسین قرار داده می شود. با اتمام لیزر، کمپرس یخ و یا پمادهای ضد التهابی نیز داده می شود تا از میزان ناراحتی نیز کاسته شود.

برخی از نکات بعد از لیزر موهای زائد

بند انداختن و یا اپیلاسیون بایستی تا سه هفته به تعویق بیفتد. زیرا در این مدت، پوست بسیار حساس است و مدت زمانی طول می کشد تا پوست به حالت طبیعی خود برگردد.

بعد از لیزر، سعی کنید در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. اگر صورت خود را لیزر کرده اید و مجبورید در برابر خورشید باشید، حتما از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.

حتما طبق برنامه زمانی تعیین شده برای لیزر مراجعه کنید، تا زمینه برای رشد مجدد موها فراهم نشود. نتایج لیزر موی زائد، در هر فردی متفاوت خواهد بود، و این میزان موفقیت به ناحیه ای که لیزر شده نیز بستگی دارد.

برای آب رسانی ناحیه ای که لیزر شده، می توانید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

با رعلیت موارد و نکات گفته شده، کمتر پیش می اید که فرد ددجار درد و یا عارضه ای شود، و درمان نیز کاملا موفقیت آمیز خواهد بود.

این نکته مهم رادر نظر داشته باشید، که در دوران بارداری، بدن زن با تغییرات هورمونی خاصی رو به رو خواهد بود، در نتیجه توصیه می شود که این کار را به بعد از زایمان موکول کنید. دوران بارداری و شیردهی یکی از حساس ترین دوران ها است، هر گونه اقدامی در این دوران بایستی تحت نظر پزشک و متخصص انجام شود.

 

لیزر موهای زاید

برخی از سوالات رایج لیزر موهای زائد

 1. کدام قسمت های بدن، بهتر با لیزر درمان می شوند

با این که، لیزر به رفع موهای زائد تمام قسمت های بدن کمک می کند، اما نواحی زیر بغل، بیکینی و زیر چانه بهتر به لیزر جواب می دهند.

 1. چه کسانی مناسب لیزر موهای زائد هستند

افرادی که پوست تیره دارند، افرادی که موهای زبر و سیاه تری دارند، برای لیزر مناسب هستند، زیرا این روش مستقیما به رنگینه ها و یا همان پیگمان ها حمله می کند.

 1. آیا مردان نیز می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند

از آن جایی که مردان به نسبت خانم ها موهای ضخیم تری دارند، بعد از تراشیدن موهای خود، بیشتر دچار ناراحتی و یا خارش و این قبیل علائم می شوند، پس، لیزر موهای زائد برای مردان نیز بسیار مناسب می باشد.

 1. در چه مواردی نمی توان از لیزر موهای زائد استفاده کرد

در صورتی که در ناحیه مورد نظر، جوش و یا زخمی وجود داشته باشد.

افرادی که حمام آفتاب گرفته اند و یا سولاریوم رفته اند.

افرادی که از داروهای خاص مانند روآکوتان استفاده می کنند.

افرادی که بیماری های پوستی دارند.

افراد زیر 17 سال.

 1. آیا در دوران قاعدگی می توان لیزر کرد

به غیر از لیزر خط بیکینی، در دوران قاعدگی نیز می توان لیزر را انجام داد.

 1. آیا لیزر ژنیتال عولرضی را به همراه دارد

خیر، لیزر موهای زائد خطری برای اعضای داخلی بدن که زیر پوست هستند، ندارد.

 1. آیا افراد مبتلا به پسوریازیس می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند

امکان انجام لیزر ددر این بیماران به شدت سوختگی و وسعت ناحیه درگیر شده دارد. در این بیماری، آسیب و سوختگی ناحیه می تواند باعث شود تا یک پسووریازیس جدید شکل بگیرد. با رعایت احتیاط و اصول بهداشتی، می توان لیزر را انجام داد.

 1. آیا موهای سفید هم با لیزر از بین می روند

خیر، لیزر هیچ گونه تاثیری بر موهای سفید ندارد. وقتی مویی سفید است، یعنی هیچ گونه ملانینی ندارد و در نتیجه، لیزر نیز تاثیری بر این قبیل موها ندارد.

 1. ماندگاری لیزر موهای زائد چه مدت است

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم برای از بین بردن دائمی موهای زائد بدن و صورت از روش لیزر مو استفاده می شود که خیلی بهتر و راحتر است. اما برای از بین بردن تمام فولیکول های مو باید تعداد جلسات لیزر موهای زائد را بیشتر کنیم تا تمامی پیاز های مو در ناحیه درمان کاملا از بین بروند و توان رشد نداشته باشند. رضایت افراد متقاضی لیزر مو و تحقیق و تجربه ای که متخصصی دارند این نتیجه را داده است که ۹۰ در صد موهای زائد کاملا از بین می روند و دائمی می باشد و بقیه هم خیلی ضخامت خود را از دست می دهند به حدی که تبدیل به کک می شوند و طبیعی جلوه می کنند.

برخی از خدمات کلینیک رویش

کاشت مو

جوانسازی پوست

لیزر موهای زائد

لاغری موضعی

راه های ارتباطی کلینیک رویش

02122281187

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت کلینیک رویش

 

پاسخ