لاغری موضعی

لاغری موضعی

به وسیله روش هایی مثل رژیم گرفتن ، تمرین های سخت ورزشی باز هم امکان دارد رسیدن به هیکل مناسب برای فرد امکان نداشته باشد . در بیشتر اوقات رژیم گرفتن و ورزش کردن باز هم قادر به این نمی باشد که چربی های پهلو – ران – شکم را از بین ببرد .

در صورتی که با شرایط ذیل فرد روبرو شود می تواند از روش های لاغری موضعی استفاده کند .اگر در قسمت های گوناگون بدن توده های چربی متشکل شده باشد که نسبت به رژیم های غذایی و برنامه های تمرینی مقاومت از خود نشان می دهند .

لاغری موضعی

اگر با بافت های چربی محدود اما طوری که خوشایند نباشد در شکم – پهلو – ران ها مواجه هستند .

اگر مایل به داشتن یک اندام مناسب و لاغری شکم و پهلوها می باشد و برای این کار تمایلی به عمل جراحی نداشته باشد .

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای استفاده از روش های  کاهش چربی هستند

برخی از دلایلی وجود دارند که فرد تصمیم می گیرد از روش های لاغری موضعی استفاده کند .

ظاهر بدن فرد خوب است اما توده های چربی در شکم – پهلو – باسن و یا ران ها وجود دارد که فرد مایل نمی باشد که این بافت های چربی وجود داشته باشند .

فرد در قسمت های گوناگون بدن توده های چربی دارد که نسبت به رژیم غذایی و تمرین های ورزشی مقاومت می کند .

فرد به دنبال یک ظاهر مناسب می باشد بدون آنکه بخواهد از روش های جراحی جهت این کار استفاده کند .

مهم است که دقت داشته باشید کاسته شدن از اندازه چربی بدون عمل جراحی یک روش برای کم شدن وزن به حساب نمی آید . به دلیل اینکه از بین بردن چربی زیاد در بدن احتیاج به روش های درمانی غیر جراحی گوناگون است . روش درمانی لیپوساکشن معمولا می تواند بهترین گزینه برای از بین بردن چربی می باشد . در این مسئله اگر فرد از سطح سلامت عمومی مناسب بدن برخوردار باشد و طرز فکر مثبت و انتظارات معقولی از این روش درمان دارد می تواند از این روش جهت درمان چربی به صورت موضعی استفاده کند .

انواع روش های لاغری موضعی

لیزر لیپولیز

بسیاری از کسانی که برای لاغری اقدام می کنند به این موضوع پی برده اند که قسمت هایی از بدن مثل پهلو – شکم – باسن که از بین بردن چربی در آن ها بسیار دشوار می باشد را می توان به صورت قابل چشمگیری با لیزر لیپولیز درمان کرد .

لیزر لیپولیز  می تواند به فرم دهی این قسمت ها که به ورزش و رژیم واکنش نشان نمی دهند کمک شایانی کند و موجب کم شدن چربی هایی که در زیر پوست هستند و بهبود ظاهر کلی فرد شود . لیزر لیپولیز با از بین بردن چربی و تحریک بدن به تولید کلاژن و الاستین به سفت شدن پوست کمک شایانی می کند . بیماران می توانند بهترین نتیجه را با چند دوره درمان لیزر لیپولیز دریافت کنند این موضوعی است که سبب می شود لیزر  لیپولیزر یک روش درمانی فوق العاده ای برای کم شدن چربی  نقاطی مثل پهلوها – دور کمر – و باسن باشد . تنها با چند جلسه درمان نتیجه ای قابل قبولی را می توان ملاحظه کرد .

لاغری موضعی

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش درمانی و پیشگیری کننده ای است که کاربردهای گوناگونی دارد و برای درمان بیماری ها و نیز  زیبایی استفاده می شود .

مزوتراپی به علت خطرات کم و هزینه مناسبی که دارد نسبت به جراحی و داروهای خوراکی بیشتر استفاده می شود . سوزن هایی که در روش مزوتراپی استفاده می شوند هیچگونه دردی در آن ها دخیل نیست ، تزریقات به صورت عمقی نیستند و فقط لایه میانی پوست نفوذ می کنند و موضوعی که فرد احساس می کند بیشتر مشابه به یک خراش کوچک می باشد که کمتر دردی را ایجاد می کند . کسانی که دارای پوست حساسی هستند قبل از تزریق از کرم بی حسی موضعی برای آن ها استفاده می شود  . جهت لاغری موضعی اصولا به 4 تا 7 جلسه درمان در فواصل زمانی دو تا چهار هفته احتیاج است . تمامی روش های درمانی که استفاده می شود همگی بستگی به بخش هایی است که می بایست درمان شوند

کویتیشن

کویتیشن به روز ترین تکنیک لاغری بدون عمل جراحی است که به وسیله امواج صوتی با فرکانس کم و با قدرت و بدون هیچگونه خطر جانبی موجب از بین رفتن سلول های چربی می شود . مکانیسم تاثیر دستگاه به این صورت است که امواج فراصوتی ضربان دار توسط یک وسیله دستی از سطح پوست به سمت بافت چربی ارسال میشوند . این امواج انرژی خود را بر روی چربی زیر جلدی متمرکز می کند و به وسیله ایجاد حرارت موجب لرزش سول های چربی و در آخر پاره شدن دیواره سلول  چربی می شوند. زمانی که سلول های چربی می شکنند چربی آزاد شده داخل سیستم لنفاتیک می شود و در آخر به وسیله ادرار از بدن دفع می شوند . کویتیشن آخرین تکنیک مورد تائید FDA است که جهت از بین بردن سلولیت و چربی های مازاد به کار می رود . این دستگاه به غشای سلول چربی حمله می کند و سبب منهدم شدن و از بین رفتن سول های چربی می شود . در نهایت اندازه سلول های بافت چربی کم می شوند .

لیپوماتیک

لیپوماتیک دستگاهی است  که به وسیله سازمان غذا و دارو مورد تایید قرار گرفته است و یک سیستم ایمن و ثابت شده ای می باشد که به شکل بی خطر و موثری امکان برداشت حجم چربی مازاد از تمام قسمت های بدن را امکان پذیر می کند . در روش لیپوماتیک سلول های چربی در ابتدا شکسته می شود .

لیپوساکشن

در روش جراحی لیپوساکشن توده های نامناسب چربی که نسبت به تمرین های ورزشی و رژیم غذایی مقاوم هستند از قسمت های باسن – ران ها – پهلوها – سینه – کمر – بازوها و گردن از بین می برد . روش لیپوساکشن اصولا با دیگر روش های درمانی استفاده می شود تا به این ترتیب بتواند یک ظاهر مناسب برای فرد به وجود آورد و نیز یکی از بی خطر ترین و شایع ترین روش هایی که برای تمامی افراد مورد استفاده می باشد .

کرایولیپولیز

در روش کرایولیپولیز قسمت های بدن که چربی های مازاد دارند و به دو صفحه فلزی کشیده می شود و به آرامی سرد می شود . در این روش برای هر قسمت یک ساعت درمان اختصاص داده می شود .

اقدامات پیش از درمان

در این رابطه پزشک پیش از اینکه درمان را آغاز کند به فرد توصیه های لازم را می کند و هر نوع سوالی احتمالی را جوابگو می باشد .

لاغری موضعی

امواج مافوق صوت

در این روش اصولا احتیاجی به استفاده از دارو پیش از شروع درمان نمی باشد . برای آغاز درمان جراح قسمت های مورد نظر را مشخص می کند و بعد یک لایه نازک از ژل بر روی پوست می مالد و بعد سر مبدل مافوق صوت بر روی قسمت های مورد نظر حرکت می کند . برخی اوقات بعضی از قسمت های مورد نظر امکان دارد بیشتر از یک بار درمان احتیاج داشته باشد . طول جلسه درمان در این حالت امکان دارد از نیم ساعت تا چندین ساعت ادامه داشته باشد

امواج مافوق صوت

پیش از آغاز درمان جراح اصولا از فرد می خواهد نکاتی را ر عایت کند که شامل موارد ذیل است.

قبل از اینکه درمان آغاز شود فرد از سیگار کشیدن باید خودداری کند تا بدین منظور بهبود و ریکاوری خود را تسریع ببخشد .

نباید آسپرین یا بعضی از داروهای منحصر به فردی و ضد التهاب و یا بعضی از داروهای گیاهی که منجر به بیشتر شدن اندازه خونریزی می شوند را استفاده کرد .

استفاده از آب به صورت زیاد قبل و بعد از درمان برای استراحت بعد از عمل بی خطر می باشد و بسیار حائز اهمیت است .

روش های درمانی که برای کاسته شدن چربی  بدون عمل جراحی منظور می گردند اصولا سرپایی انجام می شود . اکثر جلسه هایی که استفاده می شود کمتر از یک ساعت زمان نیاز دارند . اما احتمال دارد بعضی اوقات برای درمان کامل چندین ساعت به طول انجامد .

فرد می تواند پس از اینکه تمامی جلسات درمانی کامل شدند فعالیت های روزانه خود را شروع کند .

پس از درمان چه مراقبت هایی نیاز است تا فرد انجام دهد

روش هایی که درمانی هستند و به منظور کم شدن چربی بدون عمل جراحی انجام می شوند نیاز به دوره استراحت بعد از عمل دارند. برای اکثر بیماران فعالیت های کامل بدون هیچگونه فاصله زمانی پس از درمان برای آن ها قابل انجام می باشد .

پس از درمان توصیه هایی به فرد می شود که شامل موارد ذیل می باشد .

نشانه های طبیعی و عادی که پس از درمان احتمال دارد فرد با آن ها روبرو شود .

نشانه های بالقوه در ارتباط با عوارض درمان

ماندگاری و دوام درمان

نتایجی که از این روش ها به دست می آید طول عمر بسیاری دارند و ماندگاری آن ها همیشگی می باشد زیرا بدن افرادی که در رده سنی بزرگسال هستند سلول های جدید چربی تولید می کنند .

. در اصل زمانی که وزن افزایش پیدا می کند سلول های چربی موجود در بدن منتشر می شود . به همین دلیل هنگامی که سلول های چربی از بین می روند و از بدن خارج می شوند فرد دوباره دچار چربی هایی در قسمت ها و بخش هایی که درمان شده اند روبرو نمی شود . بعد از درمان احتیاج است بیمار رابطه موثر خود با جراحی پلاستیک زیبایی را حفظ کند . از جهت حفظ ایمنی و همچنین دستیابی به بهترین نتایج مربوط به زیبایی و سلامتی لازم است که دوباره به مطب پلاستیک برای بررسی های لازم درباره نتیجه  های عمل در زمان های تعیین شده یا هرزمان دیگری که با تغییر قسمت درمان شده مواجه شد مراجعه کند . به همین دلیل احتیاج است در صورت وجود هرگونه سوال یا نگرانی – با جراح خود تماس گرفته و مشاورات لازم را انجام دهد .

لاغری موضعی

هزینه های درمان

هزینه و قیمت روش هایی که برای کم شدن وزن بدون عمل جراحی منظور می گردند بستگی به پزشک و شهر دارد زیرا هر پزشک در هر شهری که باشد قیمت و هزینه عملی که میخواهد انجام دهد باهم متفاوت می باشد و مشابه هر روش درمانی جدید دیگر تمامی هزینه هایی که در این روش ها منظور می گردند بالاتر از لیپوساکشن می باشد  . به دلیل اینکه این روش درمانی یک درمان مورد نظر و انتخابی می باشد . موسسات اصولا هزینه های آن را متقبل نمی شوند . در این صورت بیشتری از جراحان به بیماران خود طرح تامین مالی را پیشنهاد می کنند که با استفاده از این طرح ها پرداخت هزینه های درمان برای بیمار امکان پذیر می است و ارزان تر می باشد .

چه افرادی متقاضی این نوع عمل ها برای لاغری موضعی هستند

به صورت کلی سه نوع بیمار تحت نظر عمل زیبایی قرار می گیرند

افرادی که متقاضی درمان چربی موضعی در قسمت هایی که اختلال ایجاد می کنند مانند شکم – ران ها یا باسن هستند .

افرادی که دارای سلی پوست قسمت های گردن و بازوها که متقاضی سفت شدن پوست و لایه های عمیق آن می باشند .

افرادی که به نیازمند هم درمان ترکیبی هستند و هم کم شدن چربی و هم به سفت کردن پوست احتیاج دارند  .

برخی از خدمات کلینیک رویش

کاشت مو

جوانسازی پوست

لیزر موهای زائد

لاغری موضعی

راه های ارتباطی کلینیک رویش

02122281187

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت کلینیک رویش

پاسخ