رینوپلاستی

رینوپلاستی

رینوپلاستی در واقع همان جراحی بینی می باشد . تاحالا برای بسیاری از افراد این سوال پیش آمده است که اگر از جراحی بینی خود راضی نباشند می توانند مجددا رینوپلاستی را انجام دهند ؟ در ادامه این مطلب به چگونگی رینوپلاستی  و تعداد دفعات آن می پردازیم .

بسیاری از روش های جراحی وجود دارد که می توان با تکنیک و متدهای بهتر و جدیدتر و استفاده از تکنیک های مناسب بیمار مشکل را حل کرد . به طور مثال بیمار جراحی بینی را انجام داده است اما همچنان نوک بینی او پهن است و از نتیجه عمل راضی نیست . این بیمار می تواند به پزشک مراجعه کند و مجددا تحت عمل قرار گیرد و بر این اساس مشکل بیمار حل شود .

کلینیک رویش کلینیک تخصصی پوست و زیبایی رویش با جدیدترین متد ها و تکنیک های روز دنیا ج را انجام می دهد . کلینیک تخصصی رویش با مهارت هایی که کسب کرده است می تواند بیمار را با نحوه و نوع روش آگاه سازد این کلینیک با کادر مجربی که دارد بهترین روش لاغری را بر طبق شرایط بیمار به کار می برد . عزیزانی که تمایل به انجام کاشت مو هستند می توانند با شماره 02122281187 جهت مشاوره و تعیین وقت تماس حاصل فرمایند .

 رینوپلاستی یک عمل کوچک می باشد اما با این حال عملی است که باید به درستی و با دقت و تجربه انجام شود و رینوپلاستی هیچگونه نیازی به بستری ندارد و احتیاجی نیست که حتما در یک مرکز مجهز انجام شود معمولا در کلینیک ها و مرکزهای جراحی محدود هم می توان این عمل را انجام داد  و بیمار پس از چند ساعت دوره نقاهت می تواند ترخیص شود . عملی نیست که بسیار بیمار را درگیر خود کند . زمان عمل جراحی بستگی به جراح و نوع جراحی دارد و در همه افراد این موارد متفاوت می باشد معمولا زمانی که باید در نظر بگیریم که معمولا متوسط و معمول می باشد و  بین یک الی دو ساعت زمان نیاز است تا جراحی انجام شود .

در این عمل جراحی از انواع بیهوشی برای بیمار می توان استفاده کرد هم می توان از بیهوشی کامل استفاده کرد و هم از بیهوشی موضعی .

انواع روش های جراحی رینوپلاستی

به طور کلی دو روش برای عمل رینوپلاستی وجود دارد که روش اول بسته می باشد و روش دوم به صورت باز می باشد.

در روش بسته بدون اینکه برشی در بینی ایجاد شود از طریق سوراخ های بینی و برش هایی که از داخل بینی انجام می شود به قسمت های داخل بینی می توان از این طریق دسترسی پیدا کرد .

اما در روش باز برشی بسیار ظریف در قسمت پایین بینی اعمال می شود و با بالا رفتن پوست بینی قسمت های مختلف بینی آشکار می شود و عمل جراحی انجام می شود

مراحل انجام رینوپلاستی

  • اصلاح و ترمیم تیغه بینی که بسیار مهم است چون تنفس بر پایه انحراف تیغه بینی مختل می شود .
  • برداشتن قوز استخوانی و غضروفی بیمار می باشد
  • ترمیم نوک بینی
  • باریک کردن از طریق بیریئن استخوان بینی
  • پیوندهای غضروفی در نواحی مختلف بینی

بیمارانی که عمل رینوپلاستی قبلا انجام داده اند و یا ضربه ای به بینی آن ها خورده است ممکن است برای این که بینی را ترمیم کنیم احتیاج به پیوند غضروف باشد مانند غضروف گوش .پیش از هر اقدامی که بیمار و جراح می خواهد انجام دهد بایستی با بیمار خود مشاورات لازم را انجام دهد و بیمار می بایست انتظارات خود را بیان کند و با مشورت پزشک بتواند به یک نتیجه بسیار عالی برسند .بینی به دلیل این که عضو جلوی صورت است به همین خاطر بسیار مورد دید می باشد و بررسی زوایای بینی در صورت که ترین مسئله در مشاوره می باشد .

بیشتر بینی هایی که تحت عمل جراحی قرار می داده می شود بینی هایی هستند که پشت آن ها قوز دارد و اغلب افتادگی در زیر دارند .شاید بسیاری از از این بینی ها بسیار حجیم نباشند اما  افتادگی بینی در تنفس آن ها بسیار دخیل است و عمل تنفس را  دچار مشکلاتی می کند و بسیار تاثیر گذار می باشد .طی مرور زمان با افتادگی بینی به سمت پایین مشکلات تنفسی هم به بسیاری از این مسائل اضافه می شود .پس جراح بینی می بایستی در رابطه نوع جراحی رینوپلاستی  و حفظ عملکردهای بینی به بیمار توصیه های لازم را کند .

رینوپلاستی

رینوپلاستی

عملکردهای بینی

  • تنفس که موضوعی بسیار حیاتی می باشد .
  • بویایی که بسیار مهم می باشد و بیمار تمایل ندارد که بویایی خود را بعد از عمل از دست دهد
  • تغییر صدای بیمار بعد از جراحی رینوپلاستی

تکنیک های جدید بسیاری برای رینوپلاستی وجود دارد و   به روز شده اند و رینوپلاستی دارای متدهای حرفه ای است در دهه های گذشته بسیاری از قوانین جراحی با حفظ عملکردها در بینی انجام نمی شد اما در سال های اخیر جراحان تکنیک های بهتری را از خود نشان داده اند و بیشتر به عملکردهای بینی اهمیت می هند .

برخی از خدمات کلینیک رویش

کاشت مو

جوانسازی پوست

لیزر موهای زائد

لاغری موضعی

راه های ارتباطی کلینیک رویش

02122281187

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت کلینیک رویش

پاسخ