جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست امروزه یکی از درمان های زیبایی محسوب می شود که بسیار در افراد به ویژه خانم ها رواج پیدا کرده است .با افزایش سن به تدریخ عضلات صورت شل و حالت آویزان پیدا می کند و بر روی پوست چین و چروک ایجاد می شود به همین دلیل بهتر است برای چین و چروک عمیق تر پوست از روش های جوانسازی استفاده کنیم تا روند پیری پوست صورت خود را کند کنیم این روش ها عبارتست از :

 • تزریق ژل
 • تزریق بوتاکس
 • تزریق چربی
 • مزوتراپی
 • تزریق بوتاکس
 • میکرودرم
 • میکرونیدلینگ
 • لیزر با فرکشنال
 • هایفوتراپی
 • و …

جوانسازی پوست

عوامل مختلفی در ایجاد چین و چروک بر روی پوست موثر است که عبارتست از تماس بیش  از اندازه در نورخورشید ، مصرف دخانیات ، افزایش سن ، استفاده از لوازم آرایشی غیر معتبر و دوران یائستگی . در دوران یائستگی پوست بسیار شدید افتادگی پیدا می کند و با ایجاد چین و چروک های ایجاد شده باعث می شود پوست صورت خسته به نظر برسد و فرد ظاهری عبوس داشته باشد .

روش های درمانی

خوشبختانه کلینیک رویش توانسته با کادری ویژه و به کارگیری بهترین پزشکان پوست توانسته بسیاری از مشکلات پوستی را در زمینه درمانی و زیبایی برطرف کند و این کار با مجهز بودن دستگاههای مدرن و کار آمد آسان تر شده است .

جوانسازی پوست با تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش های جوانسازی است . ساختار تشکیل دهنده ژل ، به صورت موقتی است و سریعاً جذب پوست می شود .به طور کلی ماندگاری تزریق ژل بین 6 تا 8 ماه  است و بسیار مناسب برای افرادی که تمایل به حجیم کردن لب ، گونه دارند و یا می توان از تزریق ژل به عنوان پرکننده جای جوش و هر گونه چین و چروک استفاده کرد .ژل های موجود در بازار به دو صورت دائم و موقتی است که سازمان بهداشت ژل های دائم را تایید نمی کنند به همین دلیل بیشتر پزشکان از ژل های موقت  برای تزریق هر گونه حجم دهی استفاده می کنند .

جوانسازی پوست با بوتاکس

بوتاکس از نوعی باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم تشکلیل می شود که سم موجود در این باکتری باعث می شود که ناحیه ای که بوتاکس تزریق می شود عضلاتش فلج شود . همین عامل باعث می شود  که قسمت های چین و چروک عمیق بر روی پیشانی و یا زیر چشم  از بین برود.به همین دلیل مهم است که تزریق بوتاکس توسط پزشک و در ناحیه درست تزریق شود در غیر این صورت باعث فلج در آن ناحیه می شود برای مثال اگر از تزریق بوتاکس برای ناحیه خط خنده استفاده شود باعث می شود فرد دیگر نتواند به درستی حرف بزند و یا بخندد و هنگام صحبت کردن کج صحبت خواهد کرد .بعداز تزریق بوتاکس مراقبت های بعد از آن  بسیار مهم است و توجه داشته باشید هر گونه قرمزی و التهاب طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود .

 

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست با تزریق چربی

تزریق چربی از دیگر روش های جوانسازی پوست محسوب می شود که می تواند در زمینه زیبایی و درمانی از آن استفاده کرد در واقع شما با تزریق چربی می توانید لب و گونه خود را حجیم کنید و یا چانه خود را فرم دهید و یا برای هر گونه فرو رفتگی در روی سطح پوست و یا برای درمان چین و چروک بر روی پوست استفاده کنید .یکی از مهم ترین مزایای تزریق چربی ماندگاری تزریق چربی است . تزریق چربی هیچگونه حساسیتی در بدن ایجاد نمی کند زیرا چربی از خود بدن  فرد گرفته می شود و  به خود بدن  فرد تزریق می شود . فرآیند تزریق چربی به این صورت است که ابتدا چربی به وسیله ی عملیات لیپوساکشن از بدن بیمار تزریق می شود سپس بعد از مرحله ی جداسازی و تصفیه به ناحیه مورد نظر تزریق می شود توجه کنید تزریق چربی از بین 1 سال تا 3 سال ماندگاری دارد و میزان ماندگاری به نحوه ی مراقبت بیمار بستگی دارد هر چه فعالیت در قسمت تزریق شده کمتر باشد ماندگاری بیشتر خواهد بود .

جوانسازی با مزوتراپی

مزوتراپی یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست است که باعث می شود می شود تمامی ویتامین ها ، مواد معدنی و آنزیم های لازم به صورت تزریق مستقیم به پوست برسد . در واقع شما به جای اینکه مواد لازم مغذی را از طریق مواد خوراکی مصرف کنید می توانید با تزریق مزوتراپی تمامی موارد را سریع تر به پوست برسانید .مزوتراپی روش نوینی است و مناسب برای افرادی که تمایل به جوانسازی پوست دارند و یا افرادی که تمایل دارند چین و چروک و جای زخم و جوششان خوب شود .برای درمان از طریق مزوتراپی لازم است چند جلسه انجام دهید تا درمان به خوبی انجام شود .

جوانسازی با میکرودرم ابریژن

میکرودرم یکی از روش جوانسازی پوست است . با عملیات لایه برداری که بر روی پوست ایجاد می کند باعث از بین رفتن چین و چروک های سطحی می شود در واقع روش غیر جراحی و بدون دردی است که بعد از چند جلسه میکرودرم شاهد پوستی شفاف و شاداب خواهید شد .میکرودرم روشی است که هیچگونه خطری برای پوست ندارد و جزء روش های ایمن محسوب می شود .

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روش جوانسازی پوست محسوب میشود که به صورت حداقل تهاجمی بر روی پوست عمل می کند این روش با تحریک کلاژن و تولید کلاژن توانسته چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست را از بین ببرد .

در واقع شما بعد از میکرونیدلینگ شاهد پوستی جوان ، شاداب خواهید شد زیرا مناسب برای افرادی است که دارای چین و چروک های عمیق ، جای جوش ، جای لک و … است .نحوه ی استفاده از این دستگاه به این صورت است که ابتدا قسمت مورد نظر به طور کامل ضدعفونی می شود سپس دستگاه که سر آن از سوزن های بسیار ریز تشکیل شده است بر روی پوست صورت کشیده می شود و با فشار ایجاد شده بر روی پوست باعث می شود که لایه های سطحی پوست خراشیده شود و ایجاد پوست قرمز و التهاب و یا حتی خونریزی منجر شود که ظرف مدت کوتاهی برطرف می شود و شما شاهدی پوستی شفاف و صاف خواهید بود . بهتر است بدانید برای بهبودی کامل نیاز است بین 6 تا 8 جلسه به پزشک مراجعه کنید تا خوب خوب شوید البته تعداد جلسات میکرونیدلینگ به نوع مشکل شما و نظر پزشک بستگی دارد .

جوانسازی پوست با هیدرودرم صورت ( تزریق کلاژن و اکسیژن)

هیدرودرم در واقع روش غیر تهاجمی محسوب می شود و با انجام پاکسازی و کشیدن آلودگی از پوست صورت و تزریق اکسیژن و کلاژن موجب جوانسازی پوست می شود .

 

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست با فراکشنال

یکی از روش های بسیار مفید و مهم در جوانسازی پوست استفاده از روش RF فرکشنال است با انجام لیزر فرکشنال باعث می شود با ایجاد حرارتی که بر روی لایه های پوست انجام می شود به صورت عمیق تر بر لایه های زیرین دسترسی پیدا کند و سبب تحریک کلاژن ها شود .تحریک کلاژن ها به مرور زمان باعث جوانسازی پوست صورت و ترمیم لایه های پوستی آسیب دیده می شود .

کاربرد لیزر فرکشنال برای جای جوش ، پوست های افتاده ، پوست های شل و پوست هایی که دارای چین و چروک هستند .در گذشته برای درمان پوستی از روش جراحی استفاده می کردند که حدود یک ماه طول می کشید که پوست خوب شود که لازم بود حتماً پوست صورت پانسمان شود .اما خوشبختانه امروز با توجه به روش های جدید و پیشرفته ای که آمده زمان بهبودی کاهش پیدا کرده و فرد به سرعت می تواند به کارهای روزمره خود برگردد.

جوانسازی پوست با هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از روش های جوانسازی پوست محسوب میشود و مناسب برای افرادی که دارای چین و چروک های بسیار عمیق خصوصاً ناحیه گردن و صورت و دیگر اجزای بدن است به گونه ای که قسمت های چین و چروک ایجاد شده به خوبی صاف می شود و لیفت پیدا میکند در واقع جزء درمان هایی است که بعد از یک جلسه تغییرات چشمگیری را مشاهده خواهید کرد

اقدامات فوری بعد از جوانسازی با لیزر

جوانسازی پوست با لیزر هیچگونه عوارضی جدی را به همراه نخواهد داشت اما عوارض کوتاه مدت عبارتست از قرمزی ، تورم ، سوزش اشت که برای کاهش التهاب می توانید بعد از لیزر از کمپرس یخ استفاده کنید و در صورت هر گونه درد از مسکن استفاده کنید جای نگرانی ندارد بسیار طبیعی است و ظرف مدت کوتاهی برطرف می شود .

 

جوانسازی پوست

اقدامات لازم بعد از جوانسازی پوست

 • بهتر است تا چند روز به هیچ عنوان از لوازم آرایشی استفاده نکنید زیرا آرایش کردن باعث می شود اختلال در فرآیند بهبود حاصل شود .
 • افرادی که برای جوانسازی پوست از روش لایه برداری استفاده کرده اند امکان دارد تا چند روز پوست آن ها التهاب و قرمزی داشته باشد سعی کنید ناحیه مورد نظر را مرطوب نگه دارید و حتما ً از پماد های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • توصیه می شود از قرار گرفتن در نور خورشید خودداری کنید زیرا پوست شما نازک است و به شدت به پوست شما آسیب وارد می شود بهتر است در صورت الزام از ماسک استفاده کنید و حتماً کرم ضد آفتاب بزنید .
 • استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار مهم و ضروری است بهتر است از پزشک خود حتماً مشورت بگیرید .
 • استفاده از داروهای تجویزی توسط پزشک بسیار مهم است .

نگهداری و مراقبت از پوست

اگر به هر دلیلی شما اقدام به جوانسازی پوست کرده اید توجه داشته باشید مراقبت کردن از آن بسیار مهم است پس سعی کنید بر روی این مساله تمرکز کنید تا همیشه پوستی شاداب و جوان داشته باشید برای مراقبت کردن بهتر است به موارد زیر توجه کنید .

 • سعی کنید کمتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید زیرا قرار گرفتن در آفتاب به شدت می تواند به پوست آسیب بزند و موجب چین و چروک شود .
 • استفاده از کرم های مرطوب و ضد آفتاب الزامی است .
 • در صورت گرفتن حمام آفتاب حتماً از کلاه و عینک استفاده کنید .
 • رژیم غذایی مناسب بسیار می تواند به سلامت پوست کمک کند
 • سعی کنید از نوشیدنی به ویژه آب زیاد استفاده کنید .
 • از مصرف مواد دخانیات مثل سیگار ، قلیون و … خودداری کنید .
 • خواب کافی از جمله مواردی است که بسیار می تواند به سلامت کمک کند .
 • به صورت مرتب ورزش کنید .
 • استفاده از پروتئین در ترکیب مواد غذایی

به طور کلی جوانسازی پوست روش مناسب و مفیدی برای درمان مشکلات پوستی و زیبایی پوستی است و شما می توانید بعد از جوانسازی پوست دارای اعتماد به نفس بالایی شوید و به خوبی در جامعه حاضر شوید .

هزینه جوانسازی صورت

هزینه جوانسازی پوست باتوجه به نوع درمان هر فرد متفاوت است امکان دارد برای جوانسازی پوست نیاز باشد پزشک از  چند روش ترکیبی استفاده کند تا به نتیجه مطلوب برسد به همین دلیل لازم است که حتماً به پزشک مراجعه کنید تا پزشک شما را درمان کند و با توجه به نوع جوانسازی که برای شما در نظر گرفته می شود هزینه به شما اعلام شود .

عوارض جوانسازی پوست

به طور کلی هیچ کدام از روش های گفته شده عوارض جدی ندارد اما با توجه به شدت درمان امکان دارد فرد دارای سوزش ، قرمزی و تورم شود و در صورتی که فرد خدمات لایه برداری انجام دهد خونریزی همراه با زخم همراه باشد .بهتر است بدانید درصورت هر گونه از علائم ذکر شده جای نگرانی نیست و ظرف مدت کوتاهی برطرف خواهد شد فقط لازم است مراقبت های بعد از جوانسازی را به خوبی رعایت کنید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر گروه مدیریت سایت کلینیک رویش

پاسخ